Opowiadania

Lista opublikowanych opowiadań:

Nadchodzi czas pioruna – cywilizacja oparta na węglu i silnikach parowych niszczy środowisko, zatruwa powietrze i jałowi glebę. Kapral Marina Olmos jest sławną pięściarką, lecz to nie w boksie chce się rozwijać. Marina marzy o innym lepszym świecie, w którym węgiel jest tylko wspomnieniem brudu.

WFTS – osadnictwo marsjańskie od strony prawnej i politycznej. Dwie siostry na dwóch planetach, każda z odmienną wizją kolonizacji Marsa.

Droga Eanue – przygodowe opowiadanie w uniwersum gry RPG „Świat Adeptów”. Figlarnemu przewodnikowi Fiohnowi przypada zadanie przeprowadzenia młodej dziewczyny legendarną Drogą Eanue. Lili poszukuje własnej tożsamości i mierzy się z przeszłością. Lecz nie tylko ona ma ukryte motywacje.

Doktryna Ludendorffa – alternatywna wersja zakończenia I Wojny Światowej. Konferencja pokojowa w Dublinie przybiera nieoczekiwany obrót.

HR 3.0 – samoświadomy robot zostaje oskarżony o morderstwo.

Husaria – w dobie ogólnoświatowych protestów, grupa terrorystów atakuje placówki dyplomatyczne w Warszawie. Tymczasem w przestrzeni kosmicznej orbituje potężny niszczyciel ORP „Husaria”, gdzie kapitan Bohun spotka się z dawnym wrogiem. „Husaria” to w zasadzie mini powieść, albo bardzo długie opowiadanie. Dlatego podzielę tekst na trzy części.

Heaven – pośmiertne przygody frontmena kapeli metalowej.

List do Eleonory – wspomnienia generała Rzeszy o kampanii na wschodzie. Tekst inspirowany grafikami Jakuba Różalskiego.